Curych - město snů

proč jet do Curychu

Vyhledejte si letenku do Londýna

Upozornění na email

Curych - město nadnárodního významu

Curych, ač by se tak mohlo zdát není hlavním městem Švýcarska. Je sice největším, má asi 365 tisíc obyvatel, ale hlavním městem je Bern. Je však hlavním městem stejnojmenného kantonu, na něž je Švýcarsko rozděleno. Pravděpodobně je však Curych s Ženevou nejdůležitějšími městy země, které mají vliv na Evropu a snad i celý svěh hned v několika směrech. Jedním z nejdůležitějších odvětví je rozhodně vysoké finančnictví. Švýcarské banky jsou považovány za jedny z nejbezpečnějších. A také v mikrostrojírenství - proslulé jsou zejména švýcarské hodinky. Pokud vás Curych zajímá více, můžete si o něm přečíst další informace zde.

Curych (v originále Zürich) je situován na severu země na břehu Curyšského jezera. Je vzdálen asi 100 km od hlavního města Bernu.

V minulosti na místě kde dnes stojí město byly osady. Již Římané založili v Lindenhofu opevnění, které sloužilo pro výběr daní z obchodu na řece Limmat. Později vstoupil Curych do konfederace s dalšími kantony z okolí. Curych se během jednoho staletí stal centrem pokrokového myšlení, což přimělo k návštěvě řadu výzamných osobností zejména uměleckého, filosofického a technického ražení.

Curych je znám jako město finančnictví. I s tím souvisí vysoká životní úroveň, která je sice příjemná, nicméně jen pro ty, kteří dokáží vydělávat velké množství peněz. Tím není proslulý pouze Curych, ale celá země Švýcarsko. Mentalita lidí je zde zcela odlišná od té naší a tak každý pracuje jak jen může. Kvalita nejen komunikací o tom svědčí.

V Curychu nalezneme také univerzitu (Universität Zürich), která je největší vysokou školou ve Švýcarsku, je známá svou kvalitou stejně jako další vysoká škola technického zaměření - ETH.

Jestliže se chystáte do Curychu se pokochat, neměli byste vynechat alespoň jedno muzeum či galerii, těch je v Curychu celá řada a samozřejmě na úrovni, na kterou si při pobytu ve Švýcarsku lehce zvyknete. Ani o další památky není nouze. Památky v Curychu naleznete zde.

Velká Británie, Londýn, Eurovíkend v LONDÝNĚ

SAVOY LONDON

Snídaně
2.10.-5.10.2013
43790 Kč
Velká Británie, Londýn, Eurovíkend v LONDÝNĚ

THE TRAFALGAR HOTEL

Snídaně
30.9.-3.10.2013
21890 Kč
Velká Británie, Londýn, Eurovíkend v LONDÝNĚ

WALDORF LONDON HILTON

Snídaně
17.10.-19.10.2013
15390 Kč

© 2004-2013 CestaDoLondyna.cz, fotografie na pozadí Tom Soper.