Kde se výhodně v Londýně ubytovat?

ubytování v hotelech, hostelech nebo na privátě

Vyberte si zájezd do Londýna

Upozornění na email

Ubytování Londýn

Ubytování v Londýně je pro "našince" stejně jako i většina ostatních věcí po přepočtení do korun českých velmi drahé. Pokud musíte neustále přemýšlet nad penězi a nebo nemáte v Londýně žádné známé, u kterých byste mohli přespat, nezbývá vám, než zvolit některou z místních ubytovacích nabídek. Obecně platí, že má Londýn nedostatek jednolůžkových pokojů, a proto se často stává, že platíte za dva i když se ubytujete sami.

Ubytování je možné rozdělit do několika typů a to především dle cen, na levné, střední kategorie, vyšší kategorie a luxusní.

Velká Británie, Londýn, Eurovíkend v LONDÝNĚ

SAVOY LONDON

Snídaně
2.10.-5.10.2013
43790 Kč
Velká Británie, Londýn, Eurovíkend v LONDÝNĚ

THE TRAFALGAR HOTEL

Snídaně
30.9.-3.10.2013
21890 Kč
Velká Británie, Londýn, Eurovíkend v LONDÝNĚ

WALDORF LONDON HILTON

Snídaně
17.10.-19.10.2013
15390 Kč

Levné

Asi nejlevnější možností jak bydlet ve slušné vzdálenosti od Londýna tak, abyste to co ušetříte na ubytování nedávali obratem do dopravy do centra, jsou kempy. Za stan zde zaplatíte denně okolo 3 liber, za karavan 5 liber a k tomu 4.5 libry za dospělého a 1.5 za dítě. Informace o jednom z kempů najdete na www.leevalleypark.com , v blízkosti města existují minimálně další dva.

Další levnější možností jsou takzvané hostely. Ty najdete v Londýně buď tzv. nezávislé a nebo YHA (Youth Hotel Association). YHA hostely mají speciální systémy placení, v nezávislých hostelích se platí normálně. Ceny se pohybují od 10 liber do 60 liber za noc a úroveň ubytování je mnohdy nevalná, zvláště v případě nejlevnějších ubytoven. Může se stát, že se z hostelu vyklube obyčejná noclehárna a pokud jedete se svou drahou polovičkou, může se také stát že budete nuceni bydlet každý v jiném pokoji pro muže a pro ženy. Proto se před odjezdem důkladně informujte na fakta o hostelu do kterého se chystáte. Obecně platí, že hostely YHA mají lepší úroveň než nezávislé. K objednávce několika hostelů je možno použít služby studentské agentury GTS, která nabízí hostely od 17 liber za noc na den.

Jiný způsob levnějšího ubytování bývá o prázdninách na studentských kolejích. Jsou sice o něco dražší než hostely, ale máte jistotu dvoulůžkového pokoje s příslušenstvím. Pro bližší informace se podívejte například na www.lse.ac.uk/vacations.

Také YMCA nabízí své ubytovací kapacity k pronajmutí. Cena za dvojlůžkový pokoj je v jejích ubytovnách 30-55 liber a mnohdy je v ceně započítána i snídaně nebo večeře.

Střední kategorie

Stření kategorií se označují menší hotely a penziony, případně tzv. B&B (Bed and Breakfast), které nabízejí jedno a dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím od 50/70 liber do 70/90 liber. V ceně bývá zahrnuta vlastní koupelna včetně toalety. Pro konkrétní nabídku navštivte některý z odkazů uvedených v "zajímavé odkazy" na této webové stránce.

Vyšší kategorie

Jako ubytování "vyšší kategorie" se označují hotely, jejichž dvoulůžkové pokoje stojí od 150 liber za noc a víc - až 500 liber. Vždy v nich můžete počítat s vlastní koupelnou, toaletou, telefonem, televizí a dalším příslušenstvím. Obvykle je v ceně započítán i přístup na internet. Pro konkrétní nabídku prosím navštivte naši sekci zajímavé odkazy, kde najdete linky na tento typ ubytování.

Luxusní

Do této kategorie patří vše, co stojí uprostřed Londýna a stojí hodně peněz. Tyto přepychové luxusní hotely jsou mnohdy už jen svým vzhledem turistickou atrakcí. Pokud byste si vybrali některý z těchto hotelů, nezapomeňte, že jich mnoho v této kategorii nezahrnuje do svých cen vládní daň z přidané hodnoty (VAT) 17.5%. Odkazy na tyto hotely najdete jako tradičně pod odkazem "zajímavé odkazy".

© 2004-2013 CestaDoLondyna.cz, fotografie na pozadí Tom Soper.